Dzisiejsze aranżacje wnętrza każdego mieszkania to kompleksowy projekt współgrających ze sobą elementów. Kolorystyka i meble podkreślone są przez oświetlenie wiszące, czy oświetlenie podłogowe. Dzięki spójności wszystkich elementów wnętrze nabiera charakteru. Oświetlenie natomiast jest kropką nad “i”, która wydobywa z pomieszczenia jego piękno.

 

Skończyła się era, kiedy w dużych mieszkaniach królowały jedynie żyrandole, zapewniające oświetlenie całego pokoju. Teraz każdy punkt domu czy mieszkania powinien być odpowiednio oświetlony. Nad stołem dominować powinno oświetlenie wiszące, gdy tymczasem uroku kanapie nada oświetlenie podłogowe. Pozwoli ono nie tylko stworzyć odpowiedni nastrój wieczorem, ale także będzie praktycznym rozwiązaniem, jeśli chcemy poczytać książkę. Światło padające nad ramieniem, nie rażące w oczy jest nie tylko praktyczne, ale też zdrowe i polecane przez okulistów.

 

Oświetlenie daje nieograniczoną gamę możliwości. Możemy nim oświetlić pomieszczenie, stworzyć romantyczny nastrój lub wykorzystać jego praktyczną stronę. Dlatego, projektując wnętrze, należy mieć już w głowie rozkład mieszkania. Gdzie będzie stał stół, krzesła, czy kanapa. Pozwoli nam to tak dobrać oświetlenie wiszące i oświetlenie podłogowe, aby jak najlepiej spełniało swoje funkcje.

 

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *