Dzisiejsze aranżacje wnętrz dają wręcz nieograniczone możliwości. W zasadzie nia ma rzeczy niestosownych, czy niemodnych. Każdy może dopasować wnętrze własnego mieszkania do swojej osobowości. Jest wśród nich grupa, która jednak lubi dawniejszy, bardziej dekoracyjny styl. Obecnie znany jako glamour. A w takich wnętrzach oświetlenie gra niemal pierwsze skrzypce.

 

Oświetlenie wiszące to podstawa

Jednak pojawia się pytanie zasadnicze. Jak dopasować oświetlenie w takich wnętrzach, żeby idealnie się z nim komponowało?

Przede wszystkim należy pamiętać, że oświetlenie wiszące gra tu rolę najważniejszą. Tworzą je przede wszystkim “ciężkie”, mieniące się żyrandole z elementami kryształowymi (w przypadku mniejszych powierzchni) lub całe z kryształu (w większych salonach). W stylu glamour oświetlenie wiszące nie jest tylko praktycznym rozwiązaniem. Pełni też rolę  dekoracyjna. Ma zachwycać, zapierać dech w piersiach. Dlatego musi być widoczne.

 

Idealna kompozycja

Jego uzupełnieniem jest oświetlenie podłogowe. Jednak to, że jest ono dodatkiem, nie oznacza, że ma być mniej widoczne. Powinno być idealnie dobrane, tak aby podkreślało oświetlenie wiszące. Nie może w nim zatem zabraknąć elementów kryształowych, które przy włączonym świetle tworzą dodatkowe efekty świetlne.

 

Oświetlenie z rozwagą

W przypadku stylu glamour trzeba kierować się ostrożnością. Wnętrza tego typu są niezwykle bogate w formę i fakturę. Jednak bardzo łatwo w nich o przesadę, zwłaszcza gdy chodzi o oświetlenie. Dlatego przy wyborze lamp należy pamiętać, że oświetlenie wiszące i oświetlenie podłogowe powinno być “bogate”, ale nie może być w nim przesady. To główna zasada i największa trudność w stylu glamour.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *